Facebook

Praca w Austrii – 6 powodów, dla których warto się na nią zdecydować

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

Czy jedyną zaletą pracy w Austrii jest dochód? Okazuje się, że niekoniecznie. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zdecydować się na zatrudnienie w tym kraju. Właśnie z ich powodu nie zaskakuje nas stale rosnące zainteresowanie tym krajem. Dlaczego warto pracować w Austrii?

Praca w Austrii, w odróżnieniu od zatrudnienia w większości “popularnych” zachodnich kierunków, bardzo często jest pracą długoterminową. Wyjeżdżający w tamtym kierunku Polacy często decydują się pozostać tam nie tylko na kilka miesięcy, ale nierzadko również kilka czy kilkanaście lat. Co sprawia, że są aż tak zadowoleni? Przedstawiamy 6 najczęściej wymienianych korzyści.

Praca Austria – korzyści dla pracowników

Na wstępie warto zaznaczyć, że Austria należy do Unii Europejskiej, dzięki czemu Polacy decydujący się tam na pracę mają do wypełnienia minimum formalności. Warto bowiem zauważyć, że agencja pracy Martin Leasing Jobs większość z nich załatwi za ciebie. Do obowiązków pracownika należy właściwie jedynie zadbanie o to, aby wszystkie dokumenty zostały odpowiednio podpisane. Ważne jest także zabranie ich ze sobą, aby w razie kontroli na granicach (związanej z panującą epidemią COVID-19) przedstawić umowy o pracę oraz pozostałe niezbędne do przejazdu dokumenty.

Polacy wyjeżdżający do pracy w Austrii powinni zdawać sobie również sprawę, że to jeden z najbogatszych obecnie krajów świata. Okazuje się, że przeciętne wynagrodzenie jest blisko 40% wyższe niż średnia dla całej Europy, a poziom bezrobocia jest naprawdę niski. To doskonałe warunki do życia.

Najmocniejszym argumentem, który skłania nas do tego, by przeglądać oferty pracy w Austrii, jest wysokie wynagrodzenie. W Austrii nie została określona płaca minimalna, jednak stawka godzinowa Polaków pracujących w branży budowlanej najczęściej waha się od 13,09 do 15,37 euro za godzinę. W chwili zatrudnienia na umowie o pracę na obowiązujących w Austrii warunkach, pracownik zyskuje również 13. i 14. pensje. To tzw. Weihnachtsgeld oraz Urlaubsgeld, które otrzymuje się z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz wakacji. Z punktu widzenia pracownika nie mniej istotne jest także atrakcyjne wsparcie socjalne. Po przepracowaniu 28 tygodni przysługuje ci zasiłek dla bezrobotnych w wysokości aż 55% ostatniego wynagrodzenia. Dodatkowo państwo oferuje m.in. zasiłki rodzinne czy przedemerytalne, a także szereg innych świadczeń socjalnych, które przysługują pracownikowi legalnie zatrudnionemu na austriackich warunkach.

Polacy, którzy zdecydowali się na pracę w Austrii, doceniają także obecność innych rodaków. Okazuje się, że jest ich tam ponad 55 tysięcy. Dzięki temu nie czują się na miejscu tak bardzo wyobcowani – można odnieść wrażenie, że zawsze ktoś ci pomoże w trudniejszej chwili. Doceniają także atrakcje i piękne widoki. Zdecydowanie jest co robić w czasie wolnym!

Oferty pracy Austria – jak nie dać się oszukać?

Gdy wpiszesz w okienko wyszukiwarki internetowej hasło “elektryk Austria” czy “spawacz Austria”, dość szybko przekonasz się, że poszukiwania wykwalifikowanych pracowników trwają niemal bezustannie. Co więcej, oferowane im warunki są naprawdę korzystne. Jak jednak mieć pewność, że przeglądane oferty pracy w Austrii są realne, a na miejscu nie czeka nas potężne rozczarowanie rzeczywistością?

Zawsze warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Agencja Martin Leasing Jobs posiada tylko sprawdzone i pewne oferty pracy w Austrii. Co istotne, zatrudnieni w niej pracownicy nie tylko pośredniczą w zatrudnieniu, ale także pomagają we wszystkich niezbędnych do zrealizowania formalnościach. Możesz liczyć na nich w każdej sytuacji, dzięki czemu ty skupiasz się na najważniejszym – rzetelnym wykonywaniu powierzonych ci obowiązków.